Korkuyla Beklenenler…Yeniden Yapımlar!!!

İmdb de öylesine takılırken karşıma Ghostbusters: Afterlife diye bir film çıktı. Tabi ki hemen jeneriğini izledim.

Arkasından bir de ne göreyim The Lost Boys. Nayır dedim, n’olamaz. Ama evet benim Lost boys’umu yeniden çeviriyorlarmış. İçimi bir korku kapladı. Flatliners’da yaşadığım hüsranı, The Lost Boys’da yaşamaya cesaret edemeyebilirim doğrusu.

Ghostbusters ise bambaşka bir hikaye. Orjinal iki film herhalde en sevdiğim ve defalarca izlediğim filmler arasında. Sonradan kadınlar ile çevirdikleri paçavrayı ise tamamen izlemeye bile tahammül edemedim. Ki çok da fazla filmi yarım bırakmam. En azından arka planda oynasın bitsin, bir daha izlemeyeyim diye tamamlarım. Bunda onu bile yapamadım. Bu yeni versiyon nasıl çıkar hiçbir beklentim yok dürüst olmak gerekirse.

Bunlardan sonra ise The War Games ‘in tekrar yapımının haberini aldım. Durum gitgide kötüleşmekteydi. Batı Yakasının Hikayesinin yenisini Spielberg çekeceği için çok üstelememiştim ama, Newyork’dan Kaçış gibi bir filmi veya Rambo İlk kan gibi sadece orjinalleri ile kült olmuş filmleri neden tekrar çekersin ki? Bu filmlerin içine katacağın şey bilgisayar destekli efektler olacaktır ki, zaten ilk versiyonlarında olay ‘aman efektlere bak’ değildi ki… Bazılarında aktörlerin filme kattıkları, bazılarında hikayenin ince dokunuşlarıydı. Bunları alıp güncel teknoloji ile sıvamanın ne gibi bir katma değeri çıkabilir.

Sadece bunlar değil tabi daha pek çok filmin yeniden çevrimi yapılıyormuş. Romanların yeniden uyarlamalarına lafım yok. Bunlar aktörlerin kendilerini gösterdikleri filmler sonuçta. Ufak bir grup da belki yeni bir şeyler katabilirler. Bilemiyorum.

Ama açıkçası bazı filmlerin yeniden yapımını çok gereksiz, bazılarınınkini ise direkt suç olarak değerlendiriyorum.

© Site içerisinde yazıların tüm hakkı saklıdır.


Korkuyla Beklenenler…Yeniden Yapımlar!!!” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s