2021’e Bakış

Blog yazmakla ilgili daha önce yazdıklarıma (1) (2) (3) göz atınca hem ilerlediğim hem de geri kaldığım konular olduğunu görüyorum. Hala over-thinking yaparak yazmak istediğim konularda “ama bundan bahsetmeden şunu yazmayayım, şununla ilgili yazı yazmadan bunu anlatmayayım” dediğim yazılar oluyor. Bu beni biraz tıkıyor farkındayım. Ama bu sene geneline baktığımda geçen senelere nazaran daha fazla yazı yazmış olmaktan çok memnunum. Arada açıp okuduğumda ne güzel yazmışım diyorum doğrusu.

Öte yandan 2021 geneline baktığımda karanlık dostum depresyonun beni bulmasına izin verdiğimden dolayı memnun değilim. Prozac kardeşliğine dönüş. Olsun varsın. Umuyorum ki sakince akıp gidecek.

2022 için hayal kuruyor muyum? Kendimi, her ne kadar fantastik ve bilimkurgu seven bir insan olsam da, acı bir realist olarak tanımlıyorum sanırım. Veyahut hayalleri sadece hayal kalacak şeyler olarak mı kabullendim acaba? Yoksa o kadar çok hayal kuruyorum ki, insanları, mekanları, kendimi…

Eskiden farklı düşünürdüm. Pandemi çok şeyler götürdü. Bunların içinde bazı hayallerim de oldu. Geri gelir mi, bilmem. Daha gençken, herşeyin olabileceğine inanırdım. Sonra gerçekler yavaş yavaş bazı tekneleri limandan uzaklaştırdı. Ya da aradaki mesafeden gözüm korktu. Suya atlamaya çekindim. Halbuki yola çıkınca eninde sonunda bir yerlere varıyorsun. Beklenen mi, beklenmedik mi, o değişir tabi.

Neyse. Devam.

2 – 0 – 2 – 2

© Site içerisinde yazıların tüm hakkı saklıdır.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s