Big Bang Theory ve Pandemi

Big bang theory (BBT) herhalde en sevdiğim sitcomlardan biridir. En sevdiğim diyebilirim hatta. Mesela çoğu insan Friends veya How I met your mother (HIMYM) fan’ı iken, benim için arkadaşlık-dostluk deyince o samimiyeti Big Bang verir. Belki Friends’i yayınlandığı zaman ve sonrasında izleyemediğimdendir, ama daha sonra birkaç bölüm izlediğimde de eeh işte, hoş, tatlı insanlar ama bana sıcak gelmemişlerdi. HIMYM ise… o da tatlı bir dizi olsa da, galiba kendimi daha çok BBT ‘de ki freak ve geek 🙂 tarzına daha yakın hissediyorum. Yani keşke onlar gibi arkadaşlarım olsa da mesela Süpermen’in süper gücü ile Louise Lane’i havada kaparsa üç parçaya ayırır mı diye geyik çevirsem  isterdim. Neyse, BBT uzun ve keyifli bir konu. Belki bir top 10 veya top 20 best scenes yazısı hakkediyordur.

Big Bang Theory’i izlediyseniz, Sheldon Cooper’ın mikrop takıntısını da biliyorsunuzdur. Açıkçası pandemi başladığından ve eve gelip sokak giysilerimi hemen çıkartıp makineye atmaya başladığım ilk andan itibaren kafamda bir düşünce pop-up lamıştı. Sheldon ve otobüs pantolonu. Hani otobüse binmek zorunda kaldığında pantolonunun üzerine giydiği pantolon vardı ya. Eve gelince hemen çıkartıyordu. Açıkçası bu aklıma gelince de pandemi döneminde Sheldon ne yapardı acaba diye düşünmeden edemedim.

Bu fikir aklıma ara ara gelip, gidiyor. Keşke diyorum, Big Bang Pandemi özel bölümü çekseler. Sheldon’un paranoyasının maksimuma ulaştığı anda ne delice işler yapabilir çok merak ediyorum. Normalde yanında birisi aksırdığı zaman gruptan sürgüne gönderiyordu. Herhalde gaz maskesi takarak falan dolaşırdı sokaklarda.

Tabi bir de bu adamların yemeklerini çoğunlukla dışardan almaları konusu var. Gerçi pandemide insanlar dışardan yemek almaya devam ettiler ama Sheldon’un bunu riske atacağından emin değilim.

Bilemedim. Belki de çok sıkıcı bir bölüm olabilir. Sadece ara ara hayal etmek hoşuma gidiyor. BBT arkadaşlarımı çok özlemişim…

© Site içerisinde yazıların tüm hakkı saklıdır.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s