Despicable Me – Çılgın Hırsız Animasyon Film Serisi

Bu film serisini de Hotel Transilvanya’da olduğu gibi filmler Amazon Prime’da olduğu ve bu aralar canım animasyon seyretmek istediği için izlemeye başladım.

Henüz dördüncüsü sinemalara çıkmamış olsa da 3 tane film artı 2 tane de filmdeki karakterlerden spin off çıkartmış, hem de en çok seyredilen animasyon filmleri listesinde olmasından dolayı biraz şaşırarak ama keyifle seyrettim.

İzlerken formülü o kadar tanıdık geldi ki bir ara gidip senaristleri aynı mı diye kontrol ettim. Bu film serisi daha eski olduğu için sanırım konu olarak etkilendiklerini veya zaten konuların gidişatında çok da sürpriz olmadığı için hiç etkilenmemiş de olabileceklerini kabul edebiliriz. Bu seri de Universal Pictures yapımıymış.

Despicable me ‘de (2010) Gru isminde bir kötümüz var. Tuhaf görünümlü bir araba kullanan, insanlara genel olarak kaba davranan, yanında tehlikeli aletler yapan bir kötü profesör çalıştıran bir adam. Bir de minik umpa lumpalar gibi çalışan, minion isimli yaratıkların operasyon işlerini hallettiği bir yeraltı laboratuvarı var. İşte bu aslında gerçekte başarısız “kötümüz” ayı ele geçirip fidye alma şeklindeki şeytani planı için kötülerin bankasından kredi çekmeye çalışmış ama başarılı olamamıştır. Onu geçen daha iyi bir “kötü” vardır. Önce onu alt etmesi gerekmektedir. Bu sırada karşısına çıkan 3 küçük yetim kız kardeş onun hayatını alt üst edecektir.

Şirinlik abidesi Agnes

Öncelikle kızlardan bahsetmek istiyorum. Kızlar o kadar tatlı çizilmiş ki. Sarıp sarmalayısınız geliyor. Hele en küçük olanı… Gru’nın hayatına bu kızlar girince, huyunun suyunun değişeceğini anlıyorsunuz. Ama zaten dediğim gibi formül hep aynı. Olay işlenişinde.

Minion’lara gelirsek, onlar da şirin ama bana konuşma şekilleri “abarakandi da tıs” şeklinde konuşan çizgi karakteri hatırlatıyor. Bunlar ekstra şapşal bir de.

Bay Meraklı

Despicable me 2 ‘ de (2013) ise artık kızlarla bir düzen oturtmuş ve nispeten “iyi” olmuş Gru Anti-Villian yani kötülerle savaşan bir ekibe davet edilir. Burada bir kadın partner ile görevlendirilen Gru bir yandan peşlerine düştüğü kötüyü yakalamaya çalışacak bir yandan da aşkı bulacaktır.

Despicable me 3 ‘de (2017) Anti-Villian ekibinden kovulan Gru, artık iyi mi kötü mü olması gerektiği konusunda bir kafa karışıklığına girer. Bir de ortaya varlığını hiç bilmediği ikiz kardeşi çıkınca yeni hayatına adapte olmakta zorlanır.

Seri bana otel transilvanyayı çok hatırlattı. Ama oradaki kadar kalabalık (minionları saymıyorum) ve farklı karakterler olmadığı için daha izlenebilir, daha sevimli geldi. Bazı çok komik anları da vardı. Mesela bu serinin 3 film çıkarmış olmasını ve dördüncünün de yolda olmasını daha çok benimsedim. Hem çocuklar hem de büyükler için eğlencelik filmler.

© Site içerisinde yazıların tüm hakkı saklıdır.


Despicable Me – Çılgın Hırsız Animasyon Film Serisi” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s